Větrník pro vás piluje přípravu kávy

A je tu nový rok. S ním přichází nové plány a hlavně předsevzetí. Ta si dala i vaše cukrárna Větrník a všichni, kdo k ní patří, aby vám u nás bylo zase o něco příjemněji. Jste to ostatně vy, naši zákazníci a stálí hosté, díky kterým máme stále motivaci zlepšovat jak naše produkty, tak i naše služby. Kromě toho, že vám budeme průběžně přinášet zákulisní informace z cukrárny na našem novém blogu, chystáme i další novinky.

Tak k nim rychle přejděme. Ačkoli jsme si vždy zakládali na kvalitní kávě a náš personál byl důkladně proškolený ohledně její přípravy, pustili jsme se s nadšením sobě vlastním do pilování našich baristických dovedností. S heslem, že vždy je co zlepšovat, jsme si pozvali zkušeného kávového experta z Prahy, jehož kvality byly ověřeny na několika baristických soutěžích. Během několikahodinového školení jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informací o pěstování a pražení kávy. Zjistili jsme také něco o kvalitě té naší, kterou vám servírujeme v řečkovické cukrárně a nákupním centru Avion.

Teď už víme, že kávová směs, kterou nám dodává brněnská pobočka Filicori Zecchini obdržela certifikaci Národního institutu italského expressa. To znamená, že  si u nás můžete vychutnat pravou italskou kávu a žádnou její náhražku. Společnost Filicori Zecchini ostatně funguje už téměř sto let. O kvalitě jejich kávy není proto třeba pochybovat, jelikož je prověřená časem.

Vraťme se ale ke zmiňovanému školení. Největším přínosem pro nás byly praktické ukázky přípravy kávových nápojů. Zkušený barista nám předvedl oku i jazyku lahodící latté macchiato nebo cappuccino, jehož příprava je opravdovým oříškem. Už jen ušlehat správnou mikropěnu a řádně smísit mléčnou a kávovou část nápoje je náročné. Tuto část jsme ovšem měli zmáknutou díky pravidelnému cviku v cukrárně a dostali jsme od zkušeného baristy pochvalu. Vizuální stránka kávových nápojů byla ovšem zapeklitější.

Obrázek neboli latte art na cappuccinu je třešničkou na dortu, kterou zvládnou jen ti neotrlejší a nejtrpělivější. My jsme ovšem toto vizuální umění pojali jako výzvu a rozhodli jsme se naučit základní obrazce. Proto teď usilovně trénujeme a může se stát, že vám na stole přistane právě takové cappuccino, které už se nám stále častěji daří připravovat.

Věříme,  že vás už brzo potěšíme našimi novými dovednostmi a vy si budete objednávat kávu stejně rádi jako naše sladké dobroty.

 

Váš Větrník

 

 
Co říkají naši zákazníci:

když si vzpomenu na to že tam jezdívám s otcem každý rok na mé narozky je mi příjemně neznám lepší Cukrárnu. Děkujeme že jste.

Jarda Svoboda

Opravdu skvělá cukrárna,měla jsem odtam cukroví na svatbu,otevřeno i v neděli!

Jitka Šimková

Nejlepší větrník za spoustu let!!! Čerstvý, vynikající náplň. Cukrárna Větrník dělá čest svému jménu!

Hana Divilkova
Další zákazníci


Provozovna Řečkovice s kavárnou Cukrárna Řečkovice s kavárnou Otevírací doba:
pondělí – neděle
10:00 – 19:00
Cukrárna v NC Královo pole Cukrárna v NC Královo pole Otevírací doba:
pondělí – neděle
9:00 – 21:00

Zmrzlinárna Řečkovice Zmrzlinárna Řečkovice Otevírací doba:
denně 12:00 – 20:00
Provozovna OC Campus Square Brno - Bohunice Cukrárna v OC Campus Square Otevírací doba:
pondělí – neděle
9:00 – 20:00

Zmrzlinárna Venhudova Zmrzlinárna Venhudova Otevírací doba:
pondělí – neděle
11:00 – 19:30
Nejlepší cukrárna v Brně

Byli jsme vyhlášeni deníkem Rovnost jako nejlepší cukrárna v Brně. Více ZDE.

Rychlý kontakt
Telefon: 549 273 918 E-mail:
Kariéra

Chcete pracovat v naší cukrárně?
Máte k dortům, pečení nebo prodávaní kladný vztah?
Vyplňte tento formulář.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.